سرکان در یک نگاه

بیش از ۵۰ سال است که سرکان در صنعت فیلتر فعال است و امروز بزرگ‌ترین طراح و تولید کننده انواع فیلتر در ایران است.

سال‌ها پیش و زمانی که صنعت کشور به ظهور ایده‌های ناب و درخشان نیاز داشت، ایده بومی‌سازی، ساخت و تولید فیلترهای خودرو سواری در ذهن هوشنگ چراغی، جوانی مبتکر و با استعداد که برای پیدا کردن کار از شهر سرکان به تهران کوچ کرده بود، شکل گرفت. پس از ساخت اولین فیلترها در مغازه‌ای کوچک در محله طرشت، به زادگاه خود برگشت و کارگاه تولید فیلتر را در آنجا تاسیس کرد تا دیگر جوانان برای پیدا کردن کار مجبور به مهاجرت نشوند.

 زمانی که هوشنگ چراغی تصمیم گرفت تولید فیلتر را به صورت انبوه و در تعداد بالا شروع کند، می‌دانست که در ابتدا باید فرهنگ شهرش را بیش از پیش به سمت تلاش، کوشش و تفکر تولید با کیفیت هدایت کند و امیدی مضاعف در دل جوانان شهر ایجاد کند؛ پس از آن فیلتر سرکان در سال ۱۳۵۵ خورشیدی به طور رسمی تاسیس شد.

در گام نخست، بومی‌سازی را با ساخت فیلتر روغن برای خودرو برداشت، سپس حرکت به سمت تولید فیلترهای متنوع‌تر آغاز شد. هوشنگ چراغی به همه ثابت کرد که با داشتن ذهنی پویا و کار شبانه روزی و داشتن روحیه بالا، می‌توان در مقابل تمام مشکلات ایستاد و روز به روز به سمت قله‌های موفقیت در تولید با کیفیت قدم  برداشت. با توجه به افزایش تقاضا و استقبال دور از انتظار در بازارهای داخلی و خارجی، این شرکت تاکنون طی چند مرحله در سال های اخیر اقدام به توسعه و بازسازی تاسیسات زیربنایی و تولیدی خود نمود…

هوشنگ چراغی
کارخانه

در سال ۱۳۷۶ نقش مهندس محمد چراغی در فیلتر سرکان پر رنگ‌تر شد و این شرکت با تلاش‌های ایشان، تولید را توسعه داد و مهندسین و متخصصین این حوزه زیر نظر ایشان، کار پژوهش و تحقیقات را گسترش دادند. با پشتکار و همت تمام پرسنل سرکان، شرکت چند سایت مجزا در استان تهران تاسیس کرد و بعد از آن بود که شرکت فیلتر سرکان به گروهی متشکل از چند شرکت بزرگ تبدیل شد.

 اکنون گروه صنعتی سرکان با شرکت‌ها و برندهای زیر مجموعه خود به صورت ماهانه به تولید چندین هزار محصول و ارائه خدمات مختلف در حوزه خودرویی می‌پردازد.

- مسیر سرکان

timeline 01

۱۳۴۷

ایده تولید در ذهن هوشنگ چراغی شکل گرفت

timeline 05

۱۳۹۱ - ۱۳۸۵

راه‌اندازی سایت‌های جدید تولید فیلتر در استان تهران (شهریار)

timeline 02

۱۳۵۳

تولید فیلتر در مغازه و گاراژی آغاز شد

timeline 06

۱۳۹۶

حضور در بازارهای جهانی و صادرات محصولات

timeline 03

۱۳۵۵

تاسیس رسمی شرکت فیلتر سرکان

timeline 07

۱۳۹۹

تاسیس گروه صنعتی سرکان

timeline 04

۱۳۶۹ - ۱۳۸۳

توسعه مهندسی و تولید فیلترهای ماشین آلات کشاورزی و دستگاه‌های پزشکی

timeline 08

۱۴۰۱

راه اندازی سایت تولیدی روغن موتور خودرو (پادرا)

- شاخه‌های فعالیت

سرکان اکنون دارای سایت مرکزی به مساحت ۲۷۰۰۰ متر مربع واقع در شهر سرکان و دو سایت دیگر به مساحت ۱۷۰۰۰ متر مربع واقع در تهران و ۷۵۰۰ متر مربع واقع در قزوین است. ظرفیت انبار دار مجموعه نیز ۳۸۵۰۰ متر مربع است. تنوع تولیدات شرکت سرکان فقط به صنعت خودروهای سواری و کار(سبک و سنگین) محدود نمی‌شود؛ سرکان برای صنایع مختلف مانند کشاورزی، تجهیزات پزشکی، معدن و راه‌سازی و… نیز به طراحی و تولید انواع فیلتر، روغن و سیالات خودرویی می‌پردازد.